Wołowina karmiona trawą vs. wołowina karmiona ziarnem wyjaśnione

Jeśli chodzi o wołowinę, jest jedno pytanie, na które wszyscy chcemy znać odpowiedź… Karmiona trawą czy karmiona ziarnem? W Australii rodzaj paszy jest zazwyczaj podany na etykiecie, ale dla wielu z nas wciąż pozostaje wielki znak zapytania, jak wpływa to na jakość i smak mięsa oraz który z nich powinniśmy wybrać.

Postanowiliśmy więc raz na zawsze rozstrzygnąć tę kwestię i przedstawić fakty na temat wołowiny karmionej trawą i ziarnami, abyście mogli wyrobić sobie własne zdanie!

Wołowina karmiona trawą:

Około 97% australijskiego bydła jest hodowane na naturalnych pastwiskach i uważane za karmione trawą. Podczas gdy trawa stanowi większość pożywienia zwierząt, mogą być one również karmione zbożem w celu uzupełnienia diety, gdy pastwiska są ubogie. Różne rasy bydła wraz ze zmianami w porach roku mogą wpływać na styl i jakość wołowiny produkowanej w wyniku karmienia w 100% trawą.

Kolor mięsa:
Często można wybrać, kiedy wołowina jest karmiona trawą, poprzez lekko żółty odcień tłuszczu. Jest to wynik pigmentów zawartych w trawie i nie ma wpływu na jakość wołowiny.

Smak:
Dla wielu konsumentów mówi się, że wołowina karmiona trawą ma bardziej złożony smak w wyniku zróżnicowanej diety pasterskiej.

Wołowina karmiona ziarnem:

Aby zostać sklasyfikowanym jako karmione ziarnem, bydło musi być karmione dietą opartą na ziarnach przez ponad 60 dni. Przy ostatnim podliczeniu wołowina zbożowa stanowiła około 3% całego bydła w Australii, przy czym wielu rolników decyduje się na hodowlę bydła na diecie opartej na trawie przed ukończeniem bydła na diecie zbożowej. Ziarno w diecie bydła może zawierać pszenicę, jęczmień lub sorgo.

Kolor mięsa:
Mięso wołowe z bydła karmionego ziarnem ma jaśniejszy, bielszy tłuszcz z większą marmurkowatością dzięki wyższej zawartości cukru i tłuszczu w ziarnach.

Smak:
Ze względu na wzrost zawartości tłuszczów wewnątrzmięśniowych, wołowina karmiona ziarnem ma bardziej maślany smak.

Więc jeśli chodzi o wybór pomiędzy tymi dwoma produktami, jest to po prostu sprawa osobistych preferencji. Jeśli lubisz, aby Twoje mięso miało więcej marmuru, wtedy bardziej prawdopodobne jest, że będziesz cieszyć się smakiem wołowiny karmionej ziarnem, ale jeśli podoba Ci się idea bydła hodowanego na naturalnych pastwiskach, wtedy mięso trawiaste jest dla Ciebie. Jeśli lubisz obie te rzeczy, to jest to rozwiązanie korzystne dla obu stron! Będziesz cieszyć się swoją wołowiną bez względu na to, co wybierzesz!

Cokolwiek preferujesz, pamiętaj, aby kupować mięso australijskie, abyś miał pewność, że jest ono najwyższej jakości!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *