'Avatar 3' jest już prawie gotowy do filmowania

(CNN) „Avatar 2” zakończył filmowanie, a „Avatar 3” jest prawie gotowy, wyjawił reżyser James Cameron. W rozmowie wideo z byłym gubernatorem Kalifornii Arnoldem Schwarzeneggerem na Austrian World Summit 2020, Cameron powiedział, że przygotowuje się do nowych dat wydania kolejnych części franczyzy.

„Covid uderzył w nas tak, jak uderzył we wszystkich”, powiedział reżyser. „Straciliśmy około czterech i pół miesiąca produkcji. W wyniku tego zwinęliśmy się o jeszcze jeden pełny rok, by w grudniu 2022 roku wydać film. To zostało już ogłoszone.”

Zobacz więcej

Kontynuował: „Teraz to nie znaczy, że mam dodatkowy rok, aby ukończyć film, ponieważ w dniu, w którym dostarczymy 'Avatar 2,' po prostu zaczniemy pracować nad ukończeniem 'Avatar 3′. W tej chwili jestem w Nowej Zelandii, gdzie kręcimy resztę filmu live-action. Zostało nam około 10 procent. Jesteśmy w 100 procentach gotowi na 'Avatara 2′ i jesteśmy w 95 procentach gotowi na 'Avatara 3′.”

Cameron, który reżyserował Schwarzeneggera w „Terminatorze”, powiedział, że miał szczęście wybierając film w Nowej Zelandii, ponieważ reakcja Covid-19 była skuteczna.

„Mamy wielkie szczęście, że wybraliśmy to jako miejsce produkcji lata temu”, powiedział Schwarzeneggerowi. „Zrobiliśmy pierwszy film tutaj w Nowej Zelandii i okazuje się, że jest to ranking pierwszy lub drugi najlepszy kraj na świecie pod względem jego odpowiedzi na Covid.”

Mimo najnowszych szczegółów, Cameron nie ujawniłby fabuły sequeli.

„Nie mogę zdradzić nic na temat fabuły. Wierzę w tajemnicę i wielkie odkrycie”, powiedział.

Planowane są również „Avatar 4” i „Avatar 5”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *