5 Crazy Facts About Google Logo That Will Blow Your Mind

Ostatnia aktualizacja 16 grudnia 2020

Globalne firmy mają unikalne i pamiętne loga biznesowe. W rzeczywistości, wiele z tych logo stało się częścią naszej pamięci i kultury. Logo Google jest jednym z ikonicznych i najbardziej rozpoznawalnych logotypów. Dzieje się tak dlatego, że firma jest największym graczem na rynku wyszukiwarek internetowych. Podobnie jak w przypadku wielu słynnych logotypów, istnieją pewne zaskakujące fakty związane z logo wyszukiwarki.

Google ma dwie rzeczy, które są bardzo popularne

 • Po pierwsze, jego innowacyjna wyszukiwarka jest jedną z najczęściej używanych i największą wyszukiwarką na świecie.
 • Po drugie, posiada ikoniczne logo, które wydaje się być synonimem Internetu.

Teraz:

 • Kto nie zna ikonicznego logo Google?
 • Każdy może natychmiast rozpoznać logo Google nawet z daleka.

Czy wiesz, że?

 • Czasami najbardziej fascynującym aspektem logo nie jest sama grafika. To długi szereg opowieści, historii i faktów, które się za nim kryją.
 • I logo Google nie jest inne. Ono również ma wiele szalonych faktów z nim związanych, które mogą zaprzątać Twój umysł.

Przedstawię Ci niektóre z bardziej niezwykłych ciekawostek z annałów historii logo Google.

01. Google’s First Ever Logo Was A Bizarre Concept

Założymy się, że o tym nie wiesz:

Google was Called BackRub In 1996

Oto fakt, który Cię zszokuje:

W tamtych czasach logo było dziwaczną koncepcją, która pokazywała rękę pieszczącą nagie plecy.

A oto historia kryjąca się za nazwą – Backrub:

Ta niecodzienna i nieco dziwaczna nazwa odnosiła się do technologii leżącej u jej podstaw (śledzenie linków zwrotnych) i nie mówiła wiele o doświadczeniach użytkownika końcowego z samą wyszukiwarką dla nietechnicznej klienteli.

W 1997 roku Larry Page i Sergey Brin zdecydowali się nazwać firmę Googol, co odnosi się do konkretnych dużych liczb. Przez pomyłkę Sean, który nie był nieomylnym ortografem, zarejestrował domenę Google.

02. Projektant logo Google chciał nieprojektowanego logo

Cóż, już wiesz, że…… Logo Google stale ewoluuje, odkąd wprowadzili swój pierwszy projekt logo w 1998 roku.

Ale czy wiesz, że?

 • Oryginalne logo Google zostało zaprojektowane przez popularną artystkę i projektantkę, Ruth Kedar.
 • Założycielom Google, Larry’emu Page’owi i Sergeyowi Brinowi, spodobała się koncepcja logo Ruth Kedar ze względu na jego zabawny wygląd, dostosowany krój pisma Catull i unikalny wyraz wizualny.
 • Ruth zdradza również, że zamiast polegać na wzorze, wybrała dodatkowy kolor na literę „L”, aby zilustrować, że Google nie przestrzega zasad.
 • Nowa witryna Google, design.google.com, szczegółowo omawia projekt logo Google. Oryginalne logo Google zostało zaprojektowane przez Ruth Kedar.

Looking For a Logo Design?

Pomogliśmy tysiącom właścicieli firm z całego świata w ich potrzebach związanych z projektowaniem graficznym, takich jak projektowanie logo, projekty stron internetowych, posty w mediach społecznościowych, projektowanie banerów i wiele innych.
Zdobądź swój projekt logoZdobądź bezpłatną wycenę

03. Google Dropped The Exclamation Mark Ending The Era Of Design Continuity

Czy wiedziałeś?

Ogłoszenie Google miało wykrzyknik od 1999 do 2015 roku.

Tutaj:

Według Wikipedii, ten ruch był celowy i miał na celu naśladowanie logo Yahoo! logo.

Tutaj kolejny szok:

 • Ostatni projekt logo, obowiązujący od września 2013 roku, wyświetlał projekt w bardziej dwuwymiarowy lub płaski sposób.
 • W maju 2014 roku, logo dalej znosiło drobną zmianę w jego pikselacji.

04. Google’s New Logo Is from Its Parent Company

Możesz się zastanawiać:

Jak Google wymyśliło swoje nowe zabawne czcionki, których użyło w swoim nowym logo?

Oto umowa:

To od firmy macierzystej Google, Alphabet. Czcionka nazywa się 'Product Sans.'

Będziesz zaskoczony, że:

Nowy projekt logo Google nie jest zbyt podobny do logo firmy macierzystej Google, Alphabet.

05. Nowe logo Google ma bardziej żywe kolory

Dobra, spójrzmy prawdzie w oczy:

 • Od bardzo dawna ludzie identyfikują niestandardowy projekt logo Google na podstawie jego niesamowitej i nieco buntowniczej palety kolorów.
 • Więc, Google zdecydował się naciskać żywość kolorów czerwony, zielony i żółty w swoim nowym projekcie logo, aby utrzymać nasycenie i pop.

Google ma nowe logo. Ostatnim razem Google tweaked to było w 2013 roku. Odsłonięcie nowego logo przychodzi zaledwie kilka tygodni po zaskakującej reorganizacji Google w ramach nowo utworzonej firmy macierzystej o nazwie Alphabet.

Nowe logo, podczas gdy pożycza elementy z historii logo Google również odbiega na wiele sposobów.

Here Are 10 Interesting Facts About The New Google logo

01. Nowe logo Google jest siódmym logo Google i szóstym od czasu publicznego udostępnienia wyszukiwarki w 1998 roku.

02. To pierwszy raz, kiedy Google ogłosiło nowe logo za pomocą doodle na stronach głównych Google na całym świecie.

03. Nowe logo Google łączy w sobie „matematyczną czystość form geometrycznych z dziecięcą prostotą druku liter z podręczników szkolnych”

04. W nowym logo Google zachowano obrócone „e” z poprzedniego logo Google, co ma przypominać, że Google „zawsze będzie nieco niekonwencjonalne”

05. Oprócz nowego logotypu firma Google stworzyła nowy krój pisma bezszeryfowego o nazwie Product Sans. Nowa czcionka będzie używana do nadawania nazw produktom Google i utrzymywania odpowiedniego poziomu rozróżnienia między logotypem Google a nazwą produktu.

06. Dotychczas użytkownikom mobilnym korzystającym z niskiej przepustowości była wyświetlana inna wersja logo Google. Dzięki tej nowej zmianie logo wyświetlane na połączeniach o niskiej i wysokiej przepustowości będzie jednolite.

Zalecana lektura:

 • Tips On How To Get An Effective Business Logo Design
 • 6 Basic Principles Of Logo Design

07. Stary obraz logo Google ważył ~14 000 bajtów, podczas gdy specjalny wariant pełnokolorowego logo Google to tylko 305 bajtów.

08. Google „naciskał na żywość czerwieni, zieleni i żółci, aby utrzymać nasycenie i pop” w swoim nowym logo.

09. Najnowsza zmiana logo Google jest największą od 1998 roku. Poprzednie zmiany logo nie były tak uderzająco różne od swojego poprzednika.

10. Kompaktowa wersja logo Google, używana do identyfikacji większości jej aplikacji, żegna się z małą niebieską ikoną „g” i zastępuje ją wielką literą „G” w kolorach niebieskim, czerwonym, żółtym i zielonym, aby dopasować się do pełnego logo.

Logo Google jest ikoną designu. Ludzie lubią częste zmiany, że firma czyni w swoim projekcie logo.Prawo od kolorów do zmiany wyglądu czcionek, Google wykonane subtelne zmiany. Ale zmiany nastąpiły w sposób stopniowy tak, że ludzie mogą je przetrawić i dostać wiadomość również.

Jeśli chcesz imponujący projekt logo dla swojego startupu, musisz czerpać inspirację z logo Google. Wspólną cechą takich logo jest to, że są one wszystkie proste projekty. Mają one zdolność do przekazywania wiadomości w swój własny, unikalny, ale prosty sposób.

Możesz uzyskać dostęp do dziesiątków nowych pomysłów na logo poprzez crowdsourcing pracy logo do Designhill. Jest to wiodąca platforma, gdzie setki grafików szukają pracy. Wielu z nich przyjdzie z ich usługą projektowania graficznego, aby pracować nad Twoim logo.

Wszystko, co musisz zrobić, to uruchomić konkurs na projekt logo, a następnie rozpocząć uzyskiwanie dziesiątek pomysłów na projekt od projektantów graficznych. Co jest bardziej korzystne dla posiadacza konkursu, to fakt, że mogą oni otrzymać zwrot wszystkich swoich pieniędzy w ramach 100% Gwarancji Zwrotu Pieniędzy Designhill. Tak więc, jeśli nie znajdziesz zadowalających wpisów projektowych, możesz poprosić witrynę o zwrot pieniędzy.

Czy szukasz nowego projektanta graficznego? Jeśli tak, zadzwoń do nas pod numer +1-855-699-2851 lub zarejestruj się na bezpłatną konsultację projektową

Wnioski

Logo Google przeszło wiele zmian w swoim projekcie. Firma dostosowała swoje logo do zmieniających się czasów. Dopiero niedawno w 2015 roku usunęła wykrzyknik w swoim logo. Firma teraz wydaje nowe wersje doodle logo często, aby zaznaczyć okazję.

Zdobądź swój projekt logo

.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *