The Importance of Cleaning Your Refrigerator Condenser Coils

Why the Coils Get Dirty

The condenser coils are usually located along the base or at the back of the refrigerator. Cewki są używane do chłodzenia i skraplania czynnika chłodniczego, utrzymując powietrze wewnątrz lodówki w optymalnej temperaturze. Jeśli cewki są zatkane, nie są w stanie efektywnie uwalniać ciepła, co powoduje, że sprężarka pracuje ciężej, zużywając więcej energii i obciążając całe urządzenie. Niestety, cewki skraplacza mogą gromadzić brud, kurz, sierść zwierząt domowych i inne zanieczyszczenia z domu. Cząstki te gromadzą się wokół i na cewkach. Nawet jeśli jesteś sumienny z rutyny czyszczenia, cewki skraplacza nadal gromadzić gruz i będzie musiał być czyszczony co najmniej raz w roku. While this may be an unappealing task, it will minimize the need for a costly service call or needing to prematurely replace your refrigerator.

Before You Start

If you want to tackle cleaning your condenser coils by yourself, you’ll need a few tools. Możesz znacznie ułatwić sobie zadanie, jeśli masz odkurzacz wyposażony w szczotkę i przystawkę szczelinową oraz specjalną szczotkę do czyszczenia cewek skraplacza. Ten typ szczotki jest bardzo zginany i zaprojektowany tak, aby pasował do ciasnych przestrzeni wokół cewek skraplacza.

Następnie należy zlokalizować cewki skraplacza w swoim urządzeniu. Jak wspomniano powyżej, cewki skraplacza są zazwyczaj z tyłu lodówki lub z przodu na dole urządzenia. Jeżeli ty zmagasz się lokalizować twój cewki, ja musi być szczegółowy w właścicielu instrukcją dla twój appliance.

Ostatnie zadanie przed ty zaczynasz cleaning jest unplug twój fridge. Ty no powinieneś nigdy pracować na jakaś elektrycznych urządzeniach które łączą zasilanie, więc zapewniać że twój urządzenie jest unplugged od ściennego gniazda lub że ono obracał out przy twój obwodowego wyłącznika. Jeśli Państwa lodówka posiada kostkarkę do lodu lub dozownik wody, należy również odciąć dopływ wody do urządzenia.

Czyszczenie przednich cewek

Jeśli cewki skraplacza znajdują się z przodu lodówki, należy zdjąć dolną płytę czołową. To zazwyczaj zatrzaskuje się lub wyciąga. Ty potrzebujesz być puszek na podłoga być sprawnie patrzeć pod urządzenie. Używa twój próżnię i cewkę szczotkę delikatnie usuwać jakaś pet włosy, pył lub brud który mógł akumulujący wokoło cewek. Czyści kickplate i wymienia je.

Gdy ty czyścisz skraplacz cewki, ja jest także dobrym pomysłem czyścić skraplacz wentylator. To jest z tyłu lodówki, i trzeba będzie usunąć panel dostępu za pomocą śrubokręta. Należy zachować ostrożność podczas przenoszenia lodówki, ponieważ prawdopodobnie będzie ona ciężka, więc należy skorzystać z pomocy przyjaciela i położyć karton na podłodze, aby chronić podłogę. Gdy panel jest usunięty, używa twój cewki szczotkę i próżniowy cleaner czyścić teren. Możesz również potrzebować miękkiej szmatki, aby usunąć wszelkie zanieczyszczenia z wentylatora. Ponownie zainstalować panel i przenieść urządzenie z powrotem na miejsce. Podłącz lodówkę i włącz wodę, aby sprawdzić, czy działa prawidłowo.

Czyszczenie tylnych cewek skraplacza

Jeśli cewki skraplacza znajdują się z tyłu lodówki, będziesz musiał przesunąć urządzenie do przodu, aby uzyskać dostęp. Jak powyżej użyj odkurzacza i szczotki do cewek, aby delikatnie wyczyścić cewki. You’re likely to find that rear coils are not as vulnerable to pet dander and other debris, but they should still be cleaned regularly.

Cewki są ważnym zadaniem konserwacyjnym, aby zapewnić, że Twoja lodówka nadal funkcjonuje prawidłowo. Jeśli nie czujesz się pewnie podejmując to zadanie samodzielnie, profesjonalny technik naprawy sprzętu gospodarstwa domowego może Ci pomóc.

Aby uzyskać pomoc w zakresie konserwacji lub naprawy lodówki, skontaktuj się z profesjonalnym serwisem naprawczym.

W celu uzyskania pomocy w zakresie konserwacji lub naprawy lodówki, upewnij się, że skontaktujesz się z profesjonalnym serwisem naprawczym.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *