5 powodów, dla których rozrusznik nie działa

Wyobraź sobie to… Masz wczesnym rankiem prezentację z inwestorami w sektorze nasion. To spotkanie, które ma zmienić Twoje życie.

Wpadasz do garażu w pośpiechu, ale samochód nie chce zapalić po przekręceniu kluczyka w stacyjce.

Słyszysz, jak rozrusznik się kręci, ale nie łączy się z kołem zamachowym. Co może być nie tak?

Najczęstszymi przyczynami, dla których rozrusznik nie łączy się z kołem zamachowym jest niskie napięcie akumulatora, uszkodzony elektromagnes rozrusznika, uszkodzony silnik rozrusznika i problemy z okablowaniem.

Tutaj znajduje się bardziej szczegółowa lista 5 najczęstszych przyczyn, dla których rozrusznik nie łączy się z kołem zamachowym.

Niskie napięcie akumulatora

Gdy masz problemy z akumulatorem, pierwszym winowajcą jest napięcie akumulatora, więc powinieneś to sprawdzić w pierwszej kolejności. Akumulator zasila rozrusznik, a jeśli nie działa, rozrusznik nie będzie w stanie całkowicie się włączyć.

Naładuj akumulator samochodowy w pełni, a nawet możesz spróbować wymienić akumulator samochodowy, jeśli masz inny, który wiesz, że działa. Można również spróbować jump-starting swój samochód z akumulatora innego samochodu, jeśli masz wiedzę.

Następnie sprawdź, czy zaciski akumulatora są skorodowane. W tym celu zauważysz białawą lub zielonkawą substancję na zaciskach.

Jeśli zauważysz jakąkolwiek korozję na zaciskach akumulatora, powinieneś zdjąć zaciski przewodów akumulatora i ostrożnie wyjąć zaciski.

Elektromagnes rozrusznika

Elektromagnes rozrusznika znajduje się na górze rozrusznika. Kiedy przekręcasz kluczyk, to właśnie cewka elektromagnetyczna rozrusznika popycha tłok wewnątrz rozrusznika, popychając zębnik w kierunku koła zamachowego.

Użyj drutu do uziemienia cewki do śruby. Uruchomić zapłon i posłuchać dźwięków dochodzących z cewki. Jeśli kliknięcie jest głośne i solidne, to cewka działa prawidłowo, ale jeśli słychać słabe kliknięcie, to należy ponownie sprawdzić okablowanie pomiędzy cewką a rozrusznikiem. Przewody elektryczne mogą, z czasem, stać się brudne, luźne i uszkodzone.

Słupek lub zębnik silnika rozrusznika

Jeśli twoja cewka rozrusznika wydaje się być w porządku, może być inny problem wewnątrz twojego silnika rozrusznika. The parts that can accomplish this is the starter plunger or the starter pinion.

It is time to dismantle the starter and check inside for the pinion gears. Są one często umieszczone z przodu rozrusznika. Zębatki zębnika angażują koło zamachowe w odpalaniu twojego silnika.

Z czasem, zębatki te zużywają się i powodują problemy z włączaniem się rozrusznika. Nadszedł czas na zakup nowej przekładni tłokowej, jeśli porusza się ona w obu kierunkach, gdy próbujesz ją obrócić.

Wadliwe okablowanie do rozrusznika

Może również wystąpić sytuacja, w której rozrusznik dostaje prąd, aby wydać dźwięk, ale nie na tyle, aby faktycznie obrócić rozrusznik. Może się to zdarzyć, jeśli między akumulatorem a rozrusznikiem jest uszkodzony kabel rozrusznika lub korozja na jakimkolwiek połączeniu.

Wyczyść wszystkie połączenia zarówno przy rozruszniku, jak i akumulatorze, aby upewnić się, że nie ma złego połączenia. Często można zlokalizować złe połączenia poprzez wyczucie na połączeniu kabli; wytworzy to dużo ciepła, jeśli jest złe połączenie.

Uszkodzenia koła zamachowego

Możesz zidentyfikować koło zamachowe jako duże koło, które znajduje się pomiędzy silnikiem a skrzynią biegów. Koła zębate rozrusznika angażują je w celu uruchomienia silnika. Co należy szukać w wadliwego koła zamachowego są zużyte lub uszkodzone gears.

Podczas gdy samochód jest na neutralnym, obrócić wał korbowy za pomocą grzechotki. Podczas poruszania nim, obserwuj zachowanie koła zamachowego. Będziesz musiał go wymienić, jeśli zauważysz, że koła zębate są uszkodzone.

Rzadko zdarza się to nagle; jest to bardziej powszechne, aby mieć złe koło zamachowe zainstalowane na samochodzie.

.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *