5 Reasons Why Your Bearded Dragon Is Not Eating

5 Reasons Why Your Bearded Dragon Is Not EatingAhh świat jest wspaniały, prawda? Kupiłeś brodatego smoka i jesteś najszczęśliwszą osobą na ziemi. Wszystko jest po prostu niesamowite i cieszysz się spędzaniem czasu ze swoim małym nowym przyjacielem gadem. Nagle zdajesz sobie sprawę, że twój smok nie je już tak dużo.

Kilka dni później nie je w ogóle.

Teraz się martwisz, możesz nawet trochę spanikować. Cóż, nienawidzę tego mówić, ale jeśli chodzi o zdrowego brodatego smoka, najważniejsze rzeczy, których musisz się upewnić to to, że Twój brodaty smok jest aktywny, je i pije.

Jeśli nie je w ogóle, może to być bardzo zły znak.

Jednakże, nie zakładajmy najgorszego scenariusza. W większości przypadków można coś poprawić, być może dokonać kilku zmian w akwarium i twój brodacz znów zacznie jeść. Może powód, dla którego twój brodaty smok już nie je jest nawet całkowicie nieszkodliwy.

Brodaty smok nie je? Is Your Bearded Dragon Being Oppressed?

Większość sklepów zoologicznych nie edukuje swoich klientów przed zakupem brodatych smoków. Co więcej, w całym Internecie znajdują się błędne informacje na temat brodatych smoków.

Dlatego większość ludzi myśli, że możesz umieścić wiele brodatych smoków w jednym zbiorniku bez żadnych problemów.

Niestety, może to spowodować wiele problemów. Smoki brodate są samotnikami, co oznacza, że nie dogadują się dobrze z innymi przedstawicielami swojego gatunku w większości przypadków.

Ponieważ smoki brodate są bardzo spokojne, często tolerują inne smoki brodate (najczęściej samce z samicami), ale jeśli masz pecha, jeden z Twoich brodatych smoków może być nękany przez innego beardie.

To może również oznaczać, że Twój smok nie może jeść, lub że jest zbyt przestraszony by jeść więcej.why is my bearded dragon not eating

What Could Happen?

Cóż, może się zdarzyć, że te dwa się dogadają pewnego dnia. Czy wiesz, że samce brodatych smoków mogą przebierać się za samice, aby „ukryć się” przed innymi agresywnymi samcami beardies?

W każdym razie, to może się zdarzyć, ale najprawdopodobniej słabszy brodaty smok umrze. Może to być albo dość szybka śmierć, albo powolne umieranie. Szybka śmierć oznaczałaby, że jeden brodaty smok zabije drugiego brodatego smoka.

Powolna śmierć oznaczałaby, że słabszy brodaty smok będzie nękany przez cały dzień i będzie powoli umierał z głodu. Przepraszam, wiem, że to brzmi zaciekle, ale taka jest natura.

Co powinieneś zrobić

Wiem, że to jest do bani, ale są dwa rozwiązania tego problemu i oba są gorzką pigułką do przełknięcia.

Pierwszym rozwiązaniem byłoby oddanie jednego z Twoich smoków. Wiem, że jest to trudne, ale jest to jedyny sposób, aby uratować smoka przed śmiercią.

Drugą opcją jest kupno drugiego zbiornika i trzymanie dwóch brodatych smoków w oddzielnych zbiornikach.

To oznacza, że musiałbyś wydać dużo pieniędzy na drugi zbiornik z całym wyposażeniem. Co więcej, rachunek za prąd będzie wyższy. Jeśli masz pieniądze i chcesz to zrobić – super!

Jeśli chcesz wiedzieć jak perfekcyjnie urządzić drugi zbiornik, skorzystaj z tego! Jeśli wolisz wersję light, spójrz na to!

Bardzo częsty powód: Brumacja

W naturze raz w roku, kiedy temperatury spadają, smoki brodate spowalniają swój metabolizm. Oznacza to, że mogą przetrwać bez jedzenia. W tym celu zakopują się w ziemi.

To chroni je przed zamarznięciem i mogą uzyskać wilgoć z gleby, jak również.

Więc jeśli Twój brodaty smok jest nieaktywny, ukrywa się cały czas i nie je, może to być czas na brumację. To jest zupełnie inny temat i wyjaśnianie wszystkiego byłoby trochę za dużo.

Po prostu daj swojemu brodatemu smokowi czas na brumowanie. Jeśli nie jesteś pewien czy to jest naprawdę powód utraty apetytu odwiedź weterynarza! why is my bearded dragon not eating

You Got The Wrong Tank Set-Up!

Niestety, wiele brodatych smoków jest trzymanych w zbiornikach, które są źle wyposażone. Łamie mi się serce, gdy widzę te wszystkie smoki brodate na Youtube siedzące w zbiorniku, który ma tylko jedną miskę na jedzenie i jedną kryjówkę.

W większości przypadków te zbiorniki mają gazetę jako podłoże.

Pomimo, że Twój brodaty smok jest w stanie przetrwać w takim zbiorniku, nie jest to naturalne środowisko brodatych i moim zdaniem, bardzo łatwo jest stworzyć środowisko, które jest zbliżone do ich dzikiego siedliska.

Wyjaśniamy jak stworzyć idealne środowisko dla brodatych w naszym pakiecie Beardie Care Ebook Bundle. Oprócz tego, wyjaśniamy wszystko inne co musisz wiedzieć, aby doskonale opiekować się swoim brodatym smokiem. Rzuć na to okiem tutaj!

Ponadto, potrzebujesz wielu stref temperatury wewnątrz zbiornika dla brodatego smoka. Nie trzeba dodawać, że potrzebujesz źródła ciepła i żarówki UVB. Bez tych rzeczy, Twój brodaty smok wkrótce umrze!

Jeśli potrzebujesz pomocy w tej kwestii, tutaj jest mój przewodnik po oświetleniu!

Witamin Deficiency

Każdy brodaty smok powinien jeść trochę zieleniny. Złą wiadomością jest to, że nie każdy brodaty smok chce jeść zieleninę i wielu właścicieli zbyt szybko rezygnuje z jej podawania.

Brodaty smok, który nie je zieleniny, będzie miał problemy zdrowotne w przyszłości. Jeśli chcesz wiedzieć, jak sprawić, aby Twój brodaty smok jadł w ciągu najbliższych 7 dni, nasz ebook wyjaśnia wszystko, co musisz wiedzieć. You can get it here!

Karmienie niezrównoważoną dietą lub niewłaściwymi suplementami może prowadzić do niedoboru witamin, co może być kolejnym powodem utraty apetytu. Jeśli potrzebujesz pomocy w tym zakresie, oto mój przewodnik po żywieniu. A tutaj jest 88 rzeczy, którymi możesz karmić swojego smoka!

Pasożyty i inne choroby

Lista chorób, które może mieć Twój brodaty smok jest bardzo długa, oczywiście. Twój smok może cierpieć na impakt lub może cierpieć na metaboliczną chorobę kości, jeśli nie masz odpowiedniego oświetlenia.

Pasożyty są często powodem utraty apetytu, jak również. Jeśli Twój brodaty smok wykazuje dziwne zachowanie oprócz tego, że nie je, powinieneś odwiedzić weterynarza raczej wcześniej niż później.

Szukaj poruszających się czerwonych, żółtych, pomarańczowych lub czarnych kropek na swoim smoku, aby wykryć rodzaj pasożyta.

Poza tym konwulsje, zapadnięte oczy i brak aktywności są często objawami choroby.

Wnioski

Mam nadzieję, że ten artykuł pomoże Ci z Twoim niejedzącym smokiem brodatym. Mam nadzieję, że to tylko brumowanie i możesz dalej cieszyć się swoim małym smokiem.

Zawsze pamiętaj, że wizyta u weterynarza jest zawsze słuszna, jeśli nie jesteś pewien, czy Twój brodaty smok jest zdrowy.

Pamiętaj, że wizyta u weterynarza jest zawsze słuszna, jeśli nie jesteś pewien, czy Twój smok jest zdrowy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *