6 of the Most Fragrant Trees and Shrubs in Spring

Jak brałam spacer z moją rodziną w ten weekend, przechadzaliśmy się po okolicy. To taka wspaniała pora roku, aby zobaczyć, jak inni ludzie kształtują krajobraz swoich podwórek. We love looking for new and creative ideas to do in our own home.

We walked past one yard and what was so striking had nothing to do with how great they manicured their yard, while it did look great. Co utrzymywało mnie stojącego tam, zamkniętego oka, i patrzącego zupełnie obłąkanego był niesamowitym zapachem jednego z drzew w stoczni. To było zapierające dech w piersiach. Chciałem zabutelkować ten zapach i zabrać go ze sobą do domu. Zapach był tak potężny i silny, że domagał się całej mojej uwagi. Nie chciałem się ruszać, chciałem wdychać go tak długo, jak to możliwe. To było wtedy, że zdecydowałem, że muszę mieć jeden z tych niesamowitych drzew w moim własnym podwórku.
Wiosna jest magiczny z wszystko, co było kiedyś uśpiony, wznosi się ponownie. Jak dni cieplejsze, pąki zaczynają się otwierać i mamy zobaczyć niektóre z natury najbardziej wspaniałe kwiaty i kolory. Ale samo piękno to nie wszystko, co wiosna ma do zaoferowania – może ona wydzielać niektóre z najbardziej niesamowitych zapachów, jakie można sobie wyobrazić.

Jeśli chcesz dodać trochę niesamowitych, produkowanych przez naturę perfum do swojego podwórka, oto 6 najbardziej niesamowicie pachnących drzew i krzewów, których musisz doświadczyć tej wiosny, a może nawet dodać do swojego podwórka.

6 Niesamowicie Pachnących Drzew i Krzewów

 1. Jaśmin Kwitnący Nocą
  Jasmin ten jest wiecznie zielonym krzewem drzewiastym, który nie jest znany ze swojej urody, ale z niesamowitego zapachu. Jaśmin kwitnący nocą jest spokrewniony z koszyczkiem. Krzew ten osiąga wysokość od 4 do 13 stóp. Ma proste, błyszczące, lancetowate, zielone liście i długie, podobne do pnączy łodygi. Gdy pogoda jest ciepła, jaśmin kwitnący nocą zakwita i otwierają się wąskie zielonkawo-białe kwiaty, ale tylko w nocy. Podczas gdy te rośliny są dość łatwe w pielęgnacji w ciepłym klimacie, będą wymagać dodatkowej opieki w zimnych środowiskach.
 2. Miami Supreme Gardenia
  Roślina Miami Supreme Gardenia będzie z pewnością uzupełnić swój ogród domowy, jak to jest przyjemne zarówno dla oka i nosa. Jej nazwa oznacza nawet „najlepsza”. Ma duże białe kwiaty i wydziela jeden z najsłodszych zapachów, że może kiedykolwiek wąchał.
 3. Słodki migdał
  Słodki krzew migdałowy będzie produkować takie potężne pachnące kwiaty, że będzie można zauważyć, że niesamowity zapach z drogi po drugiej stronie swojego podwórka. Jest to roślina kochająca ciepłą pogodę, która ma długi sezon kwitnienia. Ta roślina będzie również przyciągać piękne motyle do ogrodu przez całe lato. Będzie produkować iglice białych kwiatów i kwitną od lata do jesieni. Roślina obumiera do korzeni i kiełkuje ponownie na wiosnę. Roślina może być sadzona w ziemi i przycinane lub nawet w pojemniku.
 4. Winter Daphne
  The Winter Daphne roślin będzie produkować wczesne kwiaty z potężnym słodkim zapachu. Kwiaty są piękne z różą do purpury w kolorze. Wyrasta na wysokość od 3 do 4 stóp i szerokość od 4 do 5 stóp. Jest to roślina o niskich wymaganiach pielęgnacyjnych, co czyni ją świetną opcją dla Twojego domowego ogrodu.
 5. Bananowiec
  Ten wiecznie zielony krzew produkuje niesamowite żółte kwiaty przez całą wiosnę i lato, które wydzielają bananowy zapach. Ten krzew może zapewnić prywatność i wydzielać perfumy, które kwitną wokół całego podwórka. Według www.monrovia.com, autor sugeruje, aby sadzić Banana Shrub obok okna lub drzwi do wszystkich zapachu wlać wewnątrz.
 6. Royal Empress Trees
  Wygląda na drzewo, aby mieć to wszystko? Wtedy ten jeden jest właśnie dla Ciebie. To drzewo jest piękne przez cały rok, zapewnia prywatność i rośnie niewiarygodnie szybko. Jest znane jako jedno z najszybciej rosnących drzew na świecie. Oto krótka historia o drzewie Royal Empress z Fast-Growing-Trees.com: „Mieliśmy miejsce, w którym chciałem zablokować popołudniowe słońce i zapewnić trochę prywatności między nami a naszym sąsiadem. Posadziłem nasze drzewo Royal Empress późno w sezonie, więc wiedziałem, że nie urośnie zbyt wiele przed przejściem w stan spoczynku. Mimo to osiągnęło wysokość około 6 stóp.”

  W dalszej części opowieści wyjaśniono, że teść autora nie był pod wrażeniem. Zasugerował ścięcie go i powiedział: „naprawdę zobaczysz show.”

  Autor odpowiedział, że cały wzrost zostanie utracony.

  Teść sprzeciwił się i powiedział, że wzrost nie zostanie utracony. Następnie „wziął piłę i ściął je płasko do ziemi.”

  W końcu teść miał rację. Drzewo wydawało się być niezniszczalne. Autor twierdzi, że było to jak oglądanie Jacka i łodygi fasoli, gdy „wiosną wystrzeliło z ziemi i urosło 15 stóp w tym samym roku, a w następnym osiągnęło 25 stóp.”

  Specyfika drzew Royal Empress obejmuje:

  • Pąki w kształcie groszku w zimie, które otwierają się przy pierwszym westchnieniu wiosny.
  • Kwiaty: Duże, piękne lawendowe kwiaty na wiosnę.
  • Strefy klimatyczne: Najlepiej rośnie w strefach klimatycznych 7-11, jednak przyszedł być uprawiane w dowolnym miejscu w Stanach Zjednoczonych.
  • Pielęgnacja: Stosunkowo łatwy w pielęgnacji.

Pomocne wskazówki:

Jeśli szukasz dodać nowy krzew lub drzewo do ogrodu tej wiosny dodanie Rootwell jest doskonałym sposobem, aby pomóc upewnić się, że nowo posadzony krzew lub drzewo będzie prosperować. Urządzenie Rootwell Pro-318 zostało zaprojektowane w celu zapewnienia głębokiego odżywiania korzeni drzew. Zestaw TreePac jest dostarczany z czterema Rootwells, które umieszcza się wokół jednego drzewa lub krzewu. Rootwell jest przeznaczony do bezpośredniego nawadniania korzeni, co daje drzewu tlen i składniki odżywcze, których potrzebuje.

Upewnij się również, że podasz swojemu nowemu drzewu ładny nawóz organiczny, gdy będzie ono rosło i dodasz kompost, aby pomóc mu się rozkręcić.

Sadzenie własnych drzew

Jeśli chcesz dodać nowe drzewa i krzewy do swojego podwórka, przejdź się po okolicy. Znajdź drzewa, które najbardziej Cię pociągają i dowiedz się, co to za drzewa. Twoje drzewa z pewnością tchną w ciebie życie, nie tylko pięknem, cieniem i prywatnością, ale także niesamowitymi zapachami.

Over to You

Czy masz ulubione pachnące drzewa lub krzewy do dodania do tej listy?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *