„My Big Fat American Gypsy Wedding” Stars Don’t Approve of Gorger Marriages – But Why?

Can’t we all just get along?! Rodziny występujące w hitowym serialu TLC „Moje Wielkie Tłuste Amerykańskie Cygańskie Wesele” zawsze wydają się kochać mocno – i walczą jeszcze mocniej. Założeniem programu jest udokumentowanie sposobu, w jaki amerykańska społeczność cygańska świętuje wielkie wydarzenia życiowe, takie jak urodziny, śluby, wejście w wiek dojrzały, a nawet śmierć – poprzez organizowanie największych, najbardziej wystawnych przyjęć i ozdabianie się wspaniałymi sukniami wysadzanymi kryształami Swarovskiego, zaprojektowanymi przez Sondrę Celli. Ale oczywiście na cygańskich spotkaniach zawsze jest jakiś element dramatu, a większość bójek zaczyna się, gdy Cyganka postanawia zerwać z tradycją i poślubić goryla. Ale czym jest gorysz?

Według wielu gwiazd My Big Fat American Gypsy Wedding, gorysz to termin, którego używają do opisania kogoś, kto nie jest Cyganem – aka outsider. Ponieważ kultura i społeczność cygańska w Ameryce jest tak mała i ściśle związana, wielu Cyganów uważa, że jest to znak najwyższego braku szacunku dla Cygana, który poślubia osoby spoza ich społeczności. Każda Cyganka, która poślubia goryla przynosi wstyd imieniu swojej rodziny, a wiele Cyganek, które poślubiają goryli kończy się wypieraniem się ich cygańskich rodzin i odrzuceniem przez społeczność.

Maryann trzyma mocno swoją córkę Lexi… ale jej wielki debiut w postaci słodkiej szesnastki zbliża się wielkimi krokami! Nastaw się na #GypsyWedding dziś o 10:9. pic.twitter.com/umTqUK5AGD

– TLC Network (@TLC) November 17, 2018

W ostatnim odcinku hitowego serialu, 16-letnia cyganka z Romanichal Lexi przygotowywała się do swojego własnego wielkiego, tłustego, amerykańskiego cygańskiego ślubu – ale był jeden poważny problem. 23-letni narzeczony Lexi, Kenny, jest gorylem. Matka Lexi, Maryann, nie zgadzała się na ślub córki poza cygańską społecznością, ponieważ Maryann już złamała tradycję i sama wyszła za mąż za gorysza. Nie chciała, aby jej córka popełniła ten sam błąd, który popełniła w przeszłości, i wyjaśniła, dlaczego było dla niej tak ważne, aby jej cygańska córka wyszła za mąż i założyła rodzinę z cygańskim mężczyzną.

„Łamie mi serce, że tradycyjni Cyganie są ginącą rasą i jest to kultura, nad której utrzymaniem bardzo ciężko pracujemy” – powiedziała Maryann. „Lexi myśli, że po prostu wyjdzie za mąż za tego goryla i wszystko będzie dobrze. To nie jest rzeczywistość. Zajęło mi prawie 10 lat, aby odzyskać moją rodzinę, byłam już wcześniej odtrącana i nie zrobię tego ponownie.”

Aby uzyskać dostęp do wszystkich naszych ekskluzywnych filmów i wywiadów z gwiazdami – Subskrybuj na YouTube!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *