Bajka o błonie dziewiczej: Mity i fakty o błonie dziewiczej

hymen_large

Dezinformacja i krążące mity na temat zdrowia kobiet mogą być niezwykle szkodliwe dla kobiet. Jednym z powszechnie niezrozumiałych części kobiecej anatomii jest błona dziewicza.
Błona dziewicza jest pozostałością tkanki tuż wewnątrz otworu pochwy, który jest w lewo od jak pochwa tworzy podczas rozwoju embrionalnego.
Jest to powszechnie postrzegane jako niewielka ilość dodatkowej tkanki w półksiężycowatym kształcie lub pierścień-jak konfiguracja wokół krawędzi otworu pochwy. Wiele osób może być zaskoczony, aby dowiedzieć się, że błona dziewicza nie ma udowodnionego medycznego lub fizjologicznego celu.
Dla niektórych kobiet, nie ma praktycznie żadnej tkanki w ogóle. Dla innych, jest to membrana obejmująca otwór pochwy. Ta sytuacja jest rzadka, i może zakłócać seks lub tampon użytkowania, ale może być usunięty chirurgicznie.
Najczęstszym mitem wokół błony dziewiczej jest to, że pozostaje „nienaruszona”, dopóki nie zostanie złamany podczas penetracji pochwy, co czyni go fizycznym znacznikiem dziewictwa. Chociaż istnieje wiele przypadków, w których kobiety doświadczają niewielkiej ilości krwawienia z błony dziewiczej łzawienie przy pierwszym stosunku, to nie jest w żaden sposób uniwersalne doświadczenie, jak istnieje wiele kobiet, które mają bardzo mało tkanki tam w pierwszej kolejności.
Innym powszechnym mitem jest to, że błona dziewicza jest sztywna i przenikliwe. Tkanka jest rzeczywiście rozciągliwe i elastyczne, co oznacza, że nie musi rozerwać z penetracji. W wielu przypadkach, niektóre rozdarcie lub rozciąganie występuje w czasie od tamponów, badania ginekologiczne lub energiczne ćwiczenia.
Z powodu tych czynników nie da się stwierdzić na podstawie badania kobiety, czy jest dziewicą.
Pomysł, że dziewictwo można zmierzyć lub zweryfikować, jest być może najbardziej szkodliwym i krzywdzącym mitem. Zakładanie, że zachowanie seksualne kobiety może być wywnioskowane z jej wyglądu jest poniżające, a kultury, które sugerują wykorzystanie badania błony dziewiczej do sprawdzenia dziewictwa, zachęcają do błędnych i niesprawiedliwych osądów na temat kobiet. W rzeczywistości jedynym sposobem, aby dowiedzieć się, czy kobieta uprawiała seks, jest zapytanie jej o to.

Jonathan Schaffir jest ginekologiem-położnikiem w Centrum Medycznym Wexner Uniwersytetu Stanowego Ohio.

Jonathan Schaffir jest lekarzem-położnikiem w Centrum Medycznym Wexner Uniwersytetu Stanowego Ohio.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *