Jak żona Brada Stevensa przekonała go do objęcia posady głównego trenera Celtics | RSN

Gdy Celtics rozpoczną sezon 2020-21 przeciwko Milwaukee Bucks w środę wieczorem, Brad Stevens rozpocznie swój ósmy sezon w roli głównego trenera C’s — więcej niż wszyscy z wyjątkiem trzech trenerów w historii franczyzy.

Ale Stevens prawie nigdy nie przyszedł do Bostonu w pierwszej kolejności.

Występując w nowym odcinku NBC Sports Boston’s Celtics Talk Podcast, Michael Holley ujawnił, jak Stevens początkowo odrzucił ofertę kontraktu Bostonu, aby móc pozostać w Butler, zmieniając kurs tylko dzięki mądrym radom swojej żony, Tracy.

Celtics Talk Podcast: Exclusive interviews with Jayson Tatum, Romeo Langford | Listen & subscribe | Watch on YouTube

Flash back to 2013 when Stevens was one of the hottest young basketball minds in the country, leading Butler to five NCAA Tournament appearances in a six-year stretch that included consecutive runner-up finishes in 2010 and 2011. Odrzucił oferty z większych programów uczelnianych, gdy zadzwonił do niego Danny Ainge.

„Danny Ainge poszedł do Brada Stevensa i powiedział: 'Hej, wiesz, chcę, żebyś trenował Celtics. Zawsze byłem twoim wielkim fanem,” powiedział Holley gospodarzowi Chrisowi Forsbergowi. „Brad rozmawia z Tracy’m i mówi: 'O stary, to jest świetne. Wow, Boston Celtics! To jest świetne, ale nie. Odrzucił go. Odrzucił go na początku.”

Co więc zmieniło zdanie Brada?

„Mogę po prostu mówić z własnego doświadczenia? Kobiety są o wiele mądrzejsze od mężczyzn,” kontynuował Holley. „Więc (Tracy) poszła do Brada i – to jest jak poezja. Powiedziała: 'Nigdy nie będziesz tak dobry, jak możesz, chyba że jesteś niewygodny'. Tak jak, hej – 'Kochamy Butlera, Butler był dla nas wspaniały. Mamy tu dożywotni kontrakt, ale wiesz co? Musisz się zmusić. Idź do NBA. Zrób to.' I to właśnie sprawiło, że zmienił zdanie.”

Może Tracy Stevens przekazała tę mądrość jako żona. Może miała te rady jako agentka swojego męża (bo sama też pełni tę funkcję).

Forsberg: The secret to Marcus Smart being a great shooter

Tak czy siak, decyzja opłaciła się Celtics. Przybywając do NBA jako najmłodszy trener w wieku 36 lat, 318 zwycięstw Stevensa jest szóstym najwyższym wynikiem wśród wszystkich trenerów w tym okresie, a on sam doprowadził C’s do Finałów Konferencji Wschodniej trzy razy w ciągu ostatnich czterech sezonów.

Oprócz tej ciekawej historii, Holley omówił także swoją nową książkę na temat mistrzowskiego runu Celtics w 2008 roku – „The Big Three: Paul Pierce, Kevin Garnett, Ray Allen, and the Rebirth of the Boston Celtics” — w Celtics Talk Podcast, który możecie sprawdzić w swojej ulubionej aplikacji do podcastów lub obejrzeć na YouTube poniżej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *