Karta Łączenia PokarmówPlanowanie Posiłków Dla Dobrego Trawienia

Karta Łączenia Pokarmów podana poniżej jest szybkim przewodnikiem, który pomaga tworzyć zdrowe posiłki, które zapewniają dobre trawienie.

Niektórzy ludzie lubią iść do skrajności, jeśli chodzi o łączenie każdego kęsa żywności. To świetnie, ale nawet ograniczone łączenie pokarmów może dać świetne rezultaty.

Istnieją dwie podstawowe zasady, których należy przestrzegać, a które sprawią, że będziesz na dobrej drodze.

Zawsze jedz owoce na pusty żołądek lub 20 minut przed spożyciem innych pokarmów.

Owoce są jednym z najlepszych pokarmów do spożywania. Zajmują najmniej czasu i energii do strawienia, a w zamian dają ci najwięcej. Są naprawdę jednym z najzdrowszych darów od starej dobrej Matki Natury.

Nie mieszaj skoncentrowanych białek ze skoncentrowaną skrobią w tym samym czasie.

Ta kombinacja może unieruchomić układ trawienny na wiele godzin (od 6 do 14 godzin), pozostawiając jedzenie w celu fermentacji, co tworzy dodatkowe toksyny w Twoim organizmie.

Dobre trawienie może być szybkim 3 – 4 godzinnym procesem, który pozostawia nadmiar soków trawiennych dostępnych do detoksykacji organizmu, a nie dodawania do niego toksyn.

Karta łączenia pokarmów

Tutaj znajduje się nadająca się do druku kopia Karty łączenia pokarmów, którą możesz umieścić na swojej lodówce lub mieć pod ręką dla szybkiego odniesienia.

Najczęstsze znane białka to:

Mięso
Jajka
Produkty mleczne
Orzechy i Nasiona

Więcej Znanych Skrobi to:

Pasty
Ryż
Chleb
Ziemniaki
Leguminy (soczewica, fasola skrobiowa, groszek z czarnymi oczami)

Jakie są korzyści?

Ten program lub sposób życia można prawdopodobnie określić jako jedną z najbardziej udanych diet wszech czasów.

Pomogła milionom ludzi schudnąć, złagodzić problemy trawienne, odzyskać zdrowie, zwiększyć poziom energii i utrzymać przewód pokarmowy w czystości, aby zapobiec chorobom i dolegliwościom.

Według wielu lekarzy, terapeutów naturalnych i medycyny ajurwedyjskiej, podstawową przyczyną wszystkich chorób jest upośledzone trawienie.

Jeśli nigdy nie próbowałeś stylu życia, który zawiera łączenie pokarmów w sposób prawidłowy, wszystko co mogę powiedzieć to spróbuj. Jeśli próbowałeś już wcześniej i zrezygnowałeś, proszę daj mu jeszcze jeden strzał.

Ten wykres jest pomocnym narzędziem, ale nie musi być doprowadzony do skrajności, wystarczy pamiętać o dwóch głównych zasadach wymienionych powyżej, aby zacząć.

Nie trzeba długo czekać, aby zobaczyć i poczuć pozytywne zmiany, kiedy trawienie ulega poprawie.

Życzę Ci zdrowia i szczęścia

Powróć z Food Combining Chart do Food Combining
Powróć do Healthy Weight Loss Help

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *