LPS wokół nas / Co to jest LPS / Macrophi Inc. | LPS materiał | odporność wrodzona | badania i rozwój

Podstawowa wiedza o lipopolisacharydzie (LPS)

(3)LPS Wokół Nas

Bakteryjny LPS, „immuno-witamina”, występuje obficie w roślinach jadalnych, takich jak ziarna, warzywa i wodorosty. Bakterie żyją w glebie, gdzie pomagają roślinom rosnąć poprzez przekształcanie azotu i fosforu w formy dostępne dla roślin. Dlatego wysoka liczba bakterii koreluje z dobrą glebą. Liczne bakterie glebowe przyczepiają się nie tylko do korzeni warzyw, ale także do liści warzyw, powierzchni zbóż i wodorostów w morzu. Nawet jeśli bakterie na roślinach jadalnych są sterylizowane przed jedzeniem, LPS, składnik bakterii, pozostaje, więc LPS jest naturalnie pobierany z roślinami jadalnymi. To naturalne przyjmowanie LPS ma korzystny wpływ na nasz organizm.

LPS występuje w naszym środowisku

Zawartość LPS w roślinach jadalnych i chińskich lekach ziołowych

Brązowy ryż, konwencjonalnie uważany w Japonii za dobry dla zdrowia, jest bogaty w LPS. Ponieważ bakterie bytują na powierzchni ziaren, LPS jest obecny głównie na najbardziej zewnętrznych porcjach, dlatego brązowy ryż jest bogatszy w LPS niż ryż polerowany. Duże ilości LPS znajdują się również w chińskich lekach ziołowych; jedna z prac donosi, że LPS jest aktywnym składnikiem Juzen-taiho-to (*1).

Zawartość LPS w otrębach ryżowych

Podczas uprawy roślin, stosowanie nawozów chemicznych powoduje zmiany w typie bakterii, a pestycydy powodują śmierć bakterii. W tych okolicznościach ilość LPS na warzywach w ostatnich latach maleje. Niska ilość LPS w warzywach, jak również mniej witamin i minerałów, niż w przeszłości oznacza, że naturalna moc warzyw słabnie.

(*1) Uncovering potential 'herbal probiotics' in Juzen-taiho-to through the study of associated bacterial populations, Bioorganic & Medicinal Chemistry Letters 25 (2015) 466-469

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *