Ramen Exposed: Czy ramen się psuje?

Czy jesteś kimś, kto przygotowuje się do apokalipsy lub klęski żywiołowej, czy też studentem college’u napiętym na gotówkę, prawdopodobnie zadałeś pytanie „czy ramen traci ważność?”. Zanim uzyskasz odpowiedź, musisz najpierw nauczyć się trochę tła o tym rodzaju azjatyckiego makaronu. Ramen noodle jest wykonana z pszenicy i tak jak większość rodzajów makaronu, ma cztery podstawowe składniki, a mianowicie, mąka pszenna, woda, sól i rodzaj alkalicznej wody mineralnej. Te dni, można kupić instant ramen makaron w plastikowym opakowaniu, które można łatwo znaleźć w lokalnym supermarkecie. Jest to rodzaj, który większość survivalowców włącza do swojej listy survivalowych artykułów spożywczych.

Ramen Expiration

Aby odpowiedzieć na twoje pytanie „czy ramen wygasa?” tak, ale nic złego ci się nie stanie jeśli zjesz przeterminowany makaron ramen. Kiedy kupujesz małe plastikowe opakowanie makaronu ramen, sprawdź, co jest napisane na opakowaniu, które wskazuje datę ważności lub przydatności do spożycia. Ta informacja mówi tylko, że żywność jest najlepiej spożywać na lub przed tą datą.
Więc data ważności makaronu ramen nie jest naprawdę związane z powodów bezpieczeństwa, ale do smaku i tekstury makaronu. Na przykład, makaron może mieć nieświeży smak i zamiast długich pasm makaronu, dostaniesz kilka małych połamanych kawałków makaronu ramen. Smak będzie również smakował trochę inaczej, ale to nie znaczy, że jest zły dla twojego zdrowia.

Chociaż nie jestem maniakiem zdrowia, nadal lubię moje własne jedzenie (i tak, ramen jest jego częścią!), aby nie szkodzić mojemu ciału, jak to możliwe. W tym celu zdecydowanie sugeruję organiczny ramen, jeśli możesz zmieścić go w swoim budżecie. Oto świetny pakiet startowy z Amazon.

CHECK PRICE NOW

W przypadku kryzysu lub sytuacji awaryjnej, gdy istnieje duża szansa na głodowanie, nieświeży smak przeterminowanego makaronu ramen nie będzie miał znaczenia. Oczywiście, kubki smakowe niektórych ludzi są bardziej wrażliwe niż innych, więc to wszystko zależy od Ciebie czy chcesz zjeść paczkę przeterminowanego makaronu ramen czy nie.

Dlaczego Ramen ma długi okres przydatności do spożycia

Istnieje wiele rzeczy dlaczego makaron ramen trwa przez długi czas, niektórzy nawet posuwają się do stwierdzenia, że trwa on wiecznie. Po pierwsze, makaron błyskawiczny poddawany jest procesowi dehydratacji, w którym wilgoć jest usuwana z żywności, aby zapobiec rozwojowi mikroorganizmów, które mogą prowadzić do zepsucia, dając odwodnionej żywności dłuższy okres trwałości.

Innym czynnikiem, który przyczynia się do długiego okresu trwałości makaronu ramen jest dodanie konserwantów. Są to substancje chemiczne używane, aby każdy artykuł spożywczy był trwały przez długi czas. Jest to powód, dla którego wielu ludzi nie lubi jeść makaronu ramen, chyba że jest to absolutnie konieczne, jak w przypadku klęski żywiołowej lub sytuacji awaryjnej.

Wartość odżywcza ramenu

Makaron ramen ma wysoką zawartość sodu, dlatego powinieneś unikać dodawania soli podczas gotowania ramenu. Co możesz zrobić, aby przeterminowany makaron ramen był smaczniejszy i bardziej pożywny, to dodać do niego inne składniki, takie jak warzywa z puszki, fasolę lub mięso. To z pewnością zapobiegnie wrażliwym kubkom smakowym, które rozpoznają nieświeży smak przeterminowanego ramenu.

Many people associate instant noodles with foods that are bad for health. To prawda, jeśli jesz je codziennie, ale jeśli zrobisz to kilka razy w ciągu roku, nic złego Ci się nie stanie. Co więcej, będąc w tragicznej sytuacji często nie mamy wyboru. W przypadku klęski żywiołowej lub zagrożenia, powinieneś zawsze wybrać jedzenie, jeśli chcesz przetrwać, nawet jeśli jedzenie smakuje źle i nie ma żadnych wartości odżywczych.

Podsumowanie

Makaron błyskawiczny trwa bardzo długo. Jest to dobra żywność na przetrwanie, ale na co dzień unikaj jedzenia błyskawicznego makaronu ramen tak bardzo jak tylko możesz lub po prostu utrzymuj swoje spożycie błyskawicznego makaronu ramen na minimalnym poziomie.

Przeczytaj o najlepszych maczetach dla preppersów.

  • Autor
  • Recentent Posts
Hej Knife Up gang! Jestem Pete i jestem małym człowiekiem z małego, wiejskiego miasteczka, który kocha życie na świeżym powietrzu tak samo jak miliony innych użytkowników internetu, którzy codziennie odwiedzają strony takie jak Knifeup.com. Różnica polega na tym, że lubię dzielić się tym, co wiem i badać to, czego nie wiem do końca, tak abyś TY mógł mieć wszystkie informacje, których potrzebujesz, aby czuć się pewnie i być przygotowanym na wszystko, co związane z outdoorem! A dla tych, których to obchodzi, mam 42 lata doświadczenia w dzikim kajakarstwie i bushcrafcie w północnym Ontario i spędzam większość mojego lata pokryty komarami i śluzem ryb, ale hej, to jest wybór stylu życia, co?

Latest posts by Peter Stec (see all)
  • Benchmade Griptilian 550BKHG Review – May 11, 2020
  • Recenzja noża SOG Aegis AT-XR Lock – 30 kwietnia 2020
  • Recenzja noża Spyderco Paramilitary 2 – 22 kwietnia 2020

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *