How I Had Cured My Adult Acne Problem With These 4 Steps

Lactose.

Cud wydarzył się w lipcu 2016 roku, kiedy Anna rozmawiała na kawie z Karą w Barcelonie. Była zahipnotyzowana historią tej dziewczyny, która przez około 10 lat cierpiała na nietolerancję fruktozy i była ślepa na to wszystko. Usłyszała historie o zmaganiach tej kobiety z wahaniami nastroju i utratą energii, o chronicznym zmęczeniu i problemach żołądkowych, o ciągłych wizytach u lekarzy i terapeutów tylko po to, by zdiagnozowano u niej „chroniczny stres”. Obwiniano ją o to, że za dużo pracuje i ma zaburzenia psychiczne. Chcieli jej podać Zanex (czy jak tam się nazywa ta pieprzona rzecz, którą dają ludziom, żeby ich uspokoić, jakby byli jakimiś zwierzętami, podczas gdy zamiast tego muszą po prostu zrozumieć, kim naprawdę są i uzyskać pomoc w pokochaniu siebie na nowo i wybaczeniu rodzicom wszystkich tych popieprzonych rzeczy, które im zrobili…) Ufff, przepraszam, zjechałam z torów.

I tak pewnego dnia Kara przypadkowo natknęła się na lekarza homeopatę, który przeprowadził kilka prostych testów i powiedział jej, że ma nietolerancję fruktozy. Najwyraźniej wpłynęło to na Karę na wiele sposobów wyobrażalnych i niewyobrażalnych… przez 10 lat.

A ja siedziałam tam i myślałam „ta kobieta jest szalona, tak jak reszta fanatyków „dietetycznych”. (przepraszam, Kara, naprawdę myślałam, że nie wiedząc, że właśnie zmieniasz moje życie ❤)

Kara przypadkowo wspomniała też o swoim bracie, który miał problem z „trądzikiem dorosłych” na zawsze. Próbował diety bez laktozy przez 30 dni i zadziałało to jak magia.

„Czekaj… 'trądzik dorosłych? WTF to jest to? O cholera, to chyba to, co ja mam! Dorosły, pieprzony trądzik! Jestem dorosła, mam trądzik… LOL Mam problem z trądzikiem dorosłych! Więc to już nie jest sprawa nastolatków, walka jest prawdziwa!”

I znowu zaczynamy.

I tak będąc podekscytowana i entuzjastycznie nastawiona do wypróbowania tej #bezlaktozowej diety (eyeroll) przez miesiąc, wyruszyłam w moją podróż bez laktozy i nigdy nie oglądałam się za siebie.

Do dziś nie zostałam przetestowana pod kątem faktycznej nietolerancji. Nie znalazłem odpowiedniego, łatwego sposobu, aby przejść obok niesamowitych wyborów serowych i nie mieć uszczypliwości w środku. Ale to, co wiem, to to, co mówi mi moja twarz. W ciągu około siedmiu dni jakość mojej skóry poprawiła się niewiarygodnie. Nie pozbyłam się całkowicie trądziku, chociaż… pojawiało się go mniej, ale nadal się pojawiał. Za to laktoza czyli, głównie mleko, została wyeliminowana z mojej diety.

Co mi dolega!?

Hipnoterapia (to wszystko jest w twojej podświadomości.)

Okay, czas znowu na poważnie. Przypadkowo, przyjaciółka Kary, Jessica Boston, była hipnoterapeutką. Byłam jak „o mój Boże, nie… Nie pozwolę, żeby jakaś szarlatańska pani hipnoterapeutka mnie zahipnotyzowała, a potem robiła z moim umysłem co chce…”. Byłam przerażona.

Ale po rozmowie z Jessicą powiedziała, że faktycznie pomaga ludziom z problemami skórnymi i w kilku przypadkach to zadziałało… Powiedziała, że nie może niczego obiecać, ale możemy spróbować. Naprawdę polubiłem Jessicę (bardziej podobało mi się to, jak piękna i spokojna była, a jej energia przyciągnęła mnie do niej. Mam tendencję do ufania kobietom, które mają ten rodzaj energii.)

Epicka kolacja w Barcelonie z dziewczynami i Jessicą, wspaniałą hipnoterapeutką energetyczną (pierwsza z prawej)

To nie jest miejsce, żeby opowiadać Wam o mojej sesji z niesamowitą Jessicą, bo pewnie nawet nie chcecie być zabierani w ciemne tunele mojego umysłu. Mogę ci powiedzieć, że płakałem dużo i zdałem sobie sprawę z kilku ważnych rzeczy o sobie, mojej przeszłości i mój „trądzik dorosłych” problem.

Długa historia krótko, trądzik na mojej twarzy był sposób dla mnie, aby nadal buntować się przeciwko mojemu ojcu, mojej rodziny i świata. Jako nastolatek zrobiłem bunt fizycznie i emocjonalnie nie wracając do domu na czas i został ukarany za to, ale robi to ponownie tak czy inaczej. Opuszczałem całe dni w szkole, paliłem papierosy i piłem alkohol. Grożąc popełnieniem samobójstwa (kilka razy) tylko po to, żeby zwrócić na siebie uwagę i zdobyć miłość. Pakując swoje rzeczy i opuszczając dom ojca, ponieważ nie mogłem już znieść mojej złej macochy. Robiąc z moim życiem, co tylko chciałam.

Buntowałam się, a moja twarz buntowała się razem ze mną.

Ale problem polegał na tym, że nie byłam już nastolatką i nie musiałam się buntować. Byłam zdana na siebie, dorosła, podobno robiłam to, na co miałam ochotę. Cóż – jak to bywa z podświadomym umysłem – historia, którą sobie wewnętrznie odgrywałam, była zupełnie inna.

Ciągle byłam tą małą Anią, która ciągle jest w świecie „ja przeciwko nim”. Mówiąc „oni” mam na myśli właściwie wszystkich. Moją rodzinę, która wciąż traktowała mnie jak nastolatkę, nieustannie doradzając i mówiąc mi, co mam robić z moją twarzą, moimi pieniędzmi, moją pracą i moim życiem. Moich kolegów i szefów, którzy również mówili mi, co mam robić, a czego nie, żebym była grzeczną dziewczynką, dostała awans i odniosła sukces w życiu. Moi przyjaciele, którzy byli zaufanymi doradcami i zawsze wiedzieli lepiej, jak powinnam żyć. Społeczeństwo w ogóle, które nieustannie bombardowało mnie tym, jak powinnam się ubierać, nosić makijaż, jakie książki powinnam czytać, na jakie studia powinnam uczęszczać, jak powinnam osiągnąć sukces i jak powinnam być politycznie poprawna przez cały czas. To dużo do zniesienia dla młodej kobiety w wieku 20 lat.

I nie wiedziałam jak sobie z tym poradzić. Chciałam, żeby wszyscy zostawili mnie w spokoju. Chciałem, żeby przestali mi mówić, co mam robić, bo ja, kurwa, wiedziałem, co mam robić przez całe życie. Jezu, dajcie mi przestrzeń do oddychania, do myślenia, do posiadania własnych opinii i myśli i do decydowania o sobie. Przestań żyć moim życiem i żyć swoimi własnymi marzeniami poprzez mnie. Jestem swoją własną osobą, mam swoje własne życie. Proszę, zrozumcie i uszanujcie to. Będzie dobrze. Przetrwam. Będzie dobrze.

W pewnym momencie zacząłem robić EFT a.k.a tapping:

„Nieważne co się stanie, będzie dobrze.

Niezależnie od tego, co się stanie, będę w porządku.

Niezależnie od tego, co się stanie, będę w porządku.”

I tak buntowałem się przeciwko temu wszystkiemu. Na swój własny sposób. Podświadomie. A moja cenna, piękna twarz była jedyną oznaką tego wewnętrznego buntu.

WOW. Bum.

Oczywiście, problem był mój, a nie ich.

Nie mogę kontrolować tego, co mi mówią i jak się zachowują. Mogę jednak kontrolować to, jak na nich reaguję. I tak dokonałam pewnych zmian. Powiedziałam mojej rodzinie, że wiem, że mnie kochają i chcą dla mnie jak najlepiej, ale muszą spróbować i przestać mówić mi, co mam robić. Dziś po prostu słucham, przytakuję i mówię „okej, okej”, ale nauczyłam się odcinać od sytuacji i pozwalać, by „rady” przechodziły przeze mnie jak piasek przez kamienie. Rady same w sobie nie są złe i często są dobre, ale stworzyłem sobie mentalny filtr.

To samo dotyczy reszty „ich” – nie przeszkadza mi to zbytnio. Nauczyłam się pozostawać wierną temu, kim jestem, czego chcę, co uważam za ważne i potrzebne. Prowadzę siebie poprzez mój własny emocjonalny system przewodnictwa (przygotuj się na odrobinę woo-woo od Abrahama Hicksa), intuicję, szósty zmysł czy jakkolwiek chcesz to nazwać. Patrzę na świat i zanim zacznę działać, wdrażać lub zapisywać cokolwiek, siadam tam i myślę: „Czy to jest dla mnie prawda? Czy ja się z tym zgadzam? Czy to ma dla mnie sens?” To jest to, to jest ten sekret 🙂

Jeezu, ten post miał być o glutenie i laktozie i jedzeniu. Zamienił się w post o samorozwoju i „zrozumieniu swojego problemu”. Ups, znowu to zrobiłem.

Gluten.

Jeśli chcesz przeczytać więcej o zjawisku #glutenfree, tutaj jest post na The New Yorker, a tutaj jest ciekawy post od Tima Ferrisa na temat jego lektury od Robba Wolfa na temat niebezpieczeństwa glutenu.

Natknąłem się na dietę bezglutenową po wizycie u dentysty, który powiedział mi, że muszę uważać na ziarna i przetworzoną żywność, którą jem, ponieważ te pokarmy nie mają niezbędnych składników odżywczych, których potrzebuję dla mojego ciała. Nie jestem maniaczką jedzenia i to wszystko jest dla mnie nudne, ale zaczęłam się zastanawiać… Może mój problem z trądzikiem też jest z tym związany.

Zaczęłam więc badać, jak nawet moja grupa krwi może wpływać na moje nietolerancje pokarmowe i czy może to mieć jakikolwiek wpływ na moją skórę. Ciągle potykałem się o to, jak powinienem spróbować diety bezglutenowej, ale ostatecznie, że prawdopodobnie powinienem po prostu żyć z dietą paleo.

I tak 1 września 2016 roku wyeliminowałem gluten z mojej diety. Trzydzieści dni do tej diety i to, co stało się z moją skórą było praktycznie cudem. Faktycznie zaczęłam mieć coraz mniej codziennego trądziku na twarzy. Po pół roku wiem, że ilekroć zjem chleb, pizzę czy makaron to w ciągu około 24-48 godzin na mojej twarzy pojawi się pryszcz. To samo tyczy się mleka, sera czy lodów. Lody i chleb stały się pokarmami, których nigdy nie jem, a jedynie smakuję od czasu do czasu. Wszystkie te produkty, które tak bardzo kochałam jako dziecko z Europy Wschodniej, zniknęły z moich wyborów żywieniowych.

Kociak wie, jak się czułem.

Czy było ciężko? Tak, było. I nadal jest. Od czasu do czasu nie potrafię też powiedzieć „NIE” kawałkowi pysznej pizzy czy sera. Nawet McDonalds (ok, to się zdarza jak raz na cztery miesiące, ale się zdarza. kupa. Powiedziałam to. Jestem człowiekiem.) Dochodzę do tego krok po kroku. Dzisiaj moje codzienne wybory żywieniowe nie zawierają glutenu ani laktozy przez około 92% czasu.

Czuję się świetnie, moja twarz jest prawie czysta, mam więcej energii i przestrzeni w moim umyśle i moim żołądku.

Co najważniejsze, mam teraz świadomy związek z jedzeniem. Wybieram jedzenie, które jem każdego dnia, tak jak wybieram bycie z moim mężczyzną każdego dnia. Aktywnie się nad tym zastanawiam. Nie podążam bezmyślnie za moją żądzą i nie wypycham mojego talerza tym, co widzą moje oczy, a co wygląda pysznie. Mam kontrolowane podejście do jedzenia.

Ciągle jestem świadoma: czy to ma gluten lub laktozę?

Ten sposób jedzenia i wybierania jedzenia zapewnia, że przez większość czasu jem najzdrowiej. Owszem, czasem się obijam. Staram się być delikatna dla siebie. „Ok, chcesz tego burgera naprawdę bardzo źle. Masz go. Ale bądź świadoma konsekwencji… jutro będziesz miała pryszcza na twarzy. Gotowy, aby to zaakceptować? Idź.” Czasami idę. Czasami nie. Jest to ciągła walka, ale także ogromna satysfakcja, kiedy mi się uda.

Dla tych z was, którzy wariują na myśl o tym, że nie będzie nic do jedzenia, pomyślcie jeszcze raz. Otworzył się przede mną cały świat nowych potraw i pysznych posiłków! Do diabła, zrobiłam nawet mus czekoladowy z awokado w domu i był przepyszny.

Jeśli Mihaela Georgescu z Rumunii może to zrobić, Ty też możesz 🙂 Jest ona wielką fanką diety low carb (niekoniecznie bezglutenowej czy bezlaktozowej, ale nadal prowadzi styl życia mindful eating.)

Wszystkie informacje są na wyciągnięcie ręki, trzeba tylko ich poszukać. Szczególnie w dzisiejszych czasach, kiedy świat oszalał na punkcie opcji dietetycznych i zdrowszego stylu życia. It’s up to you how you make your choices.

Yes, you will be the annoying one at the dinner table and at parties. Nieważne. Twoi przyjaciele i rodzina będą musieli nauczyć się szanować Twoje wybory. Jeśli tego nie zrobią – przykro mi, czas pozwolić im odejść. Proszę, wybierz siebie, bo nikt inny nie zrobi tego za Ciebie.

Ważne: Nigdy nie wiedziałam ani nie zastanawiałam się nad tym, że moja dieta może mieć wpływ na moją skórę lub twarz… To było dla mnie po prostu niemożliwe. „Dieta=skóra” po prostu nie tworzyło równania w mojej głowie. Mój żołądek lub moje organy wewnętrzne dadzą mi znać, czy jedzenie, które jem jest złe czy dobre. Nie moja skóra lub mój nastrój lub mój poziom energii.

Byłam w błędzie.

Żywność jest tym, co napędza moje ciało, mój umysł i moją energię. Wszyscy tak jakby to wiemy, ale nie praktykujemy tego. To samo tyczy się papierosów i alkoholu. Wiemy, że to jest złe, ale nadal to robimy. Ja nadal piję alkohol. Ale już nie palę. W końcu, odkąd jestem w Brazylii, czyli od 23 stycznia, znów jestem wolna od dymu i nie mogłabym być szczęśliwsza.

Podróżowanie z taką dietą jest najtrudniejsze. Rzadko kiedy w samolotach są opcje bez glutenu i laktozy, więc muszę myśleć o tym z wyprzedzeniem. Na szczęście większość długodystansowych lotów i dużych linii lotniczych uwzględnia moje specjalne życzenia dietetyczne. Staram się również mieć owoce i orzechy ze sobą, kiedy tylko idę.

Mind you, I am not 100% there yet but I am slowly getting there. Najważniejsze jest to, że jestem świadoma tego co jem, dokonuję codziennych wyborów żywieniowych i pracuję nad swoją podświadomością i nie pozwalam innym kierować moimi wyborami życiowymi.

Stres & Palenie.

Pierwszy mini cud wydarzył się w maju, 2015 roku, kiedy Anna zostawiła swoją pracę w Malezji, aby podróżować na pełen etat i zostać cyfrowym nomadem. Dwa miesiące wcześniej skończyła też czytać książkę „Łatwy sposób na rzucenie palenia” Allena Carra. Odłożyła swojego ostatniego papierosa po sporadycznym paleniu przez około 10 lat (zawsze myślała, że wypalenie 4-5 papierosów dziennie to nic wielkiego i nie oznacza, że jest palaczem. Tak, racja.)

Jak tylko opuściła toksyczne środowisko pracy i była poza nim, bez papierosów, aby pocieszyć swoje osobiste problemy, jej skóra powiedziała „TAK”. Poprawiła się ogromnie i poczuła, że świat należy do niej, a ona jest wolna.

Nie tak szybko, kochanie…

Ale jej skóra poprawiła się ogromnie i pozostała nieco lepsza nawet po tym, jak zaczęła znowu palić (ojej, palenie to naprawdę uzależnienie od narkotyków) – nadal miała wyłomy trądzikowe z prędkością 2-3 dziennie: broda, czoło, policzki.

I tak znowu o tym zapomniała. No, właściwie nie zapomniała, tylko udawała, że zapomniała, cierpliwie wyciskając z tubek mnóstwo podkładów i korektorów, by ukryć trądzik (i „zapominając” je zdjąć, gdy u jej boku był mężczyzna).

Tak naprawdę maskowała swoje wewnętrzne problemy z buntem przeciwko światu, walcząc z niesprawiedliwością swojej dotychczasowej sytuacji. Oczywiście, wtedy jeszcze nie wiedziała. To nie był jeszcze czas…

Teraz trochę historii.

Anna zawsze miała problem z trądzikiem. Kiedy Anna była nastolatką trądzik na jej twarzy bardzo jej przeszkadzał z dwóch powodów: chłopcy i dziewczyny (zaraz, ale to jak wszyscy, prawda? 😉

Prawda.

Nastoletnia Anna ciągle porównywała się do koleżanek z „idealnymi twarzami”. Jednak nadal uważała się za lepszą od nich wszystkich, ponieważ była ostra i bardzo dowcipna. Ładne dziewczyny nie musiały na to tak ciężko pracować. Chłopcom się to podobało. Chłopcy lubili Annę, ponieważ była buntowniczką i była gotowa na wszystko. Była bystra i żądna przygód, a kilka pryszczy na jej twarzy nie stanowiło problemu, bo szczerze mówiąc, każdy je miał tu i tam.

Anna przeszła więc przez swoje trudne i ciężkie nastoletnie lata, kupując wszelkiego rodzaju produkty pielęgnacyjne „ClearSkin” i korzystając z porad cioć, nauczycieli i różnego rodzaju doradców życiowych, jak mieć czystą skórę. „To tylko nastoletnie hormony, kochanie, to minie, nie martw się…” mówili. Anna nie przejmowała się zbytnio trądzikiem, ponieważ miała ważniejsze sprawy na głowie, takie jak zła macocha, konserwatywny ojciec, wyjazd na rok do USA i praca wakacyjna.

Anna starała się więc nie przejmować, ale mimo to ciągle chodziła na wizyty do dermatologów i kosmetologów na zabiegi na twarz i badania hormonalne. Trwało to przez cały okres studiów. Ale na studiach Anna nie miała z tym większego problemu, ponieważ wiedziała, że jest lepsza i mądrzejsza od ładnych dziewczyn. Anna uważała, że „w życiu trzeba być jednym albo drugim: mądrym albo ładnym, prawda? Podobnie jak chłopcy: bogaty, ale asshol-ish lub biedny, ale miły, prawda?”

Wrong.

W pewnym momencie ona kinda zrezygnował, bo była zmęczona tym wszystkim. Jej „walczący trądzik” zbiorniki energii były puste i była skończona. Miała chłopaka, miała świetną pracę mieszkając w tropikalnej Malezji. Miała „się”, więc kogo obchodzi, co jest nie tak z jej twarzy i fakt, że nie ma lekarstwa?

Jedynym problemem było to, że Anna nie była nastolatką już. Była dorosłą kobietą z pełnoetatową pracą, rachunkami do zapłacenia i kotem do zaopiekowania. Przekonała się, że jej problem z trądzikiem jest czymś trwałym i może pewnego dnia zdarzy się cud, a ona zrozumie przyczynę swojego problemu i będzie w stanie go wyleczyć.

.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *